Ο κινηματογράφος σε Forum...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ο κινηματογράφος σε Forum...

Cinema...and others...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Από την 9η στην 7η τέχνη

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
george23

george23


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ηλικία : 35
Localisation : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 24/05/2007

Από την 9η στην 7η τέχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Από την 9η στην 7η τέχνη   Από την 9η στην 7η τέχνη EmptyΚυρ Μάης 27, 2007 3:42 pm

Άνοιξα ένα καινούριο topic για τις ταινίες που έχουν γίνει μεταφορά απο κόμικς. Πιστεύω πως θα εκπλαγείτε με το πόσες πολλές είναι, ειδικά τα τελευταία χρόνια. Λοιπόν εδώ είναι ένας κατάλογος ταινιών που έχουν στηριχθεί σε κόμικς.
-300
-Sin city(από τον Frank Miller και τα δύο. Για όσους δεν τον ξέρουν είναι ένας απο τους μεγαλύτερους δημιουργούς κόμικς)
-V for Vendetta
-Constantine( ο τίτλος του κόμικ είναι Hellblazer)
-Asterix & Obelix
-Lucky Luck
-Aeon Flux
-Underworld
-Blade
-Superman
-Batman
-Conan
-The Crow
-Men in Black
-The League of Extraordinary Gentlemen( είναι με το Σον Κόνερυ)
-Hellboy
-Catwoman(μεγάλη πατάτα)
Όλα τα παρακάτω είναι κόμιξ τις Marvel. AρχίζουμεVery Happy:D:D
-Spiderman
-Hulk
-Fantastic Four
-Ghost Rider
-X-men
-Daredevil
-Captain America( είναι της δεκαετίας του ΄80.)
-Swamp Thing
-The Punisher(πολύ καλό)
-Elektra( η μεγαλύτερη απογοήτευση μεταφοράς κόμιξ σε ταινία.Δυστυχως, γιατί η Elektra είναι φοβερός χαρακτήρας)
Υπάρχουν κι άλλα πολλά έργα που έχουν στηριχθεί σε κόμιξ όμως σταματάω.

(Το topic αυτό είναι ειδικά αφιερωμένο στον φίλο μου τον harry_2, που ξέρω ότι του αρέσουν τα κόμιξ , όπως και σε μένα8)8)Cool
-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
harry_2
Forum Modaretor
harry_2


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 36
Localisation : Αργυρούπολη
Registration date : 23/05/2007

Από την 9η στην 7η τέχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Από την 9η στην 7η τέχνη   Από την 9η στην 7η τέχνη EmptyΔευ Μάης 28, 2007 12:43 am

Φιλε μου george23 , καταρχας σ' ευχαριστω. Wink δεν ηξερα οτι η ταινια underworld ειναι απο κομικ.Μπορεις να μου πεις ποιας εταιριας ειναι?Ειναι καλο σαν κομικ γιατι η ταινια ειναι φοβερη!!!Αξιζει δηλαδη να το διαβασω?Ενημερωσε με Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://s4.bitefight.gr/c.php?uid=18830
 
Από την 9η στην 7η τέχνη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ο κινηματογράφος σε Forum... :: Ταινίες :: Άλλες-
Μετάβαση σε: