Ο κινηματογράφος σε Forum...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ο κινηματογράφος σε Forum...

Cinema...and others...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
george23

george23


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ηλικία : 35
Localisation : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 24/05/2007

Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Harry Potter and the Order of the Phoenix   Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates) EmptyΣαβ Μάης 26, 2007 10:47 pm

Ο Harry Potter επιστρέφει στο Hogwarts για το πέμπτο χρόνο των σπουδών του και συνειδητοποιεί ότι μεγάλο μέρος της κοινότητας δεν είδε με καλό μάτι την πρόσφατη συνάντησή του με τον άρχοντα του σκότους, λόρδο Voldemont. Την ίδια στιγμή η μέθοδος διδασκαλίας μιας νέας διπρόσωπης καθηγήτριας θέτει τους νεαρούς μάγους σε κίνδυνο. Ο Harry αναλαμβάνει με μυστικές συναντήσεις που οργανώνει αναλαμβάνει να προστατέψει μια μικρή ομάδα μαθητών.
Εσείς τι γνώμη έχετε πάνω στο Harry Potter 5 ή ακομά και στα προηγούμενα???







Trailer: ΕΔΩ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
harry_2
Forum Modaretor
harry_2


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 36
Localisation : Αργυρούπολη
Registration date : 23/05/2007

Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates)   Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates) EmptyΣαβ Μάης 26, 2007 11:55 pm

Προσωπικα εχω διαβασει τα βιβλια μεχρι και το τεταρτο και μου αρεσαν παρα πολυ!!!
Ιδιαιτερα το τριτο και το τεταρτο. Very Happy Ειχαν πολυ δραση,πλοκη και μου εμοιαζαν περισσοτερο με βιβλια για ενηλικους παρα για παιδια. Razz
Στη συνεχεια πηρα να διαβασω το πεμπτο βιβλιο (νομιζω ειναι Το ταγμα του φοινικα) και δεν μπορεσα να το ολοκληρωσω γιατι μου φανηκε λιγο βαρετο...ισως επειδη το αφησα αρκετα νωρις, μπορει πιο μετα να γινοταν ενδιαφερον (περιμενω τα σχολια σας Wink ).
Οσον αφορα τις ταινιες, δυστυχως εχω δει μονο την πρωτη, αλλα πολυ συντομα θα τις νοικιασω ολες απο καποιο βιντεο-κλαμπ και τοτε θα σας πω την αποψη μου. Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://s4.bitefight.gr/c.php?uid=18830
george23

george23


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ηλικία : 35
Localisation : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 24/05/2007

Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates)   Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates) EmptyΚυρ Μάης 27, 2007 12:31 am

Πιστεψέ με, στη συνέχεια δεν θα μπορούσες να το αφήσεις απο τα χέρια σου το 5ο βιβλίο. Που να δεις και το 6ο!!. Εγώ τα τελειώσα και τα δύο μέσα σε 4 μέρες και ήταν περίοδος εξετάσεων. Very Happy Very Happy
Ετσι πληροφοριακά αναφέρω και ότι το 7ο και τελευταίο βιβλίο( μετά θα έπρεπε να πάει και φαντάρος... lol) του Harry Potter θα κυκλοφορίσει σε Αμερική και Αγγλία στις 23 Ιουλίου του 2007( Αφήστε, μετράω τις μέρες Laughing Very Happy Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parisk27
Admin
Admin
parisk27


Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ηλικία : 35
Localisation : Ηλιούπολη
Registration date : 16/05/2007

Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates)   Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates) EmptyΚυρ Μάης 27, 2007 7:17 pm

Εγω έχω διαβάσει το πρώτο βιβλίο μόλις βγηκε και η ταινία.Είχα μόλις διαβάσει 2-3 κεφάλαια και είδα την ταινία.Το βιβλίο λοιπόν μου φάνηκε πολύ περιγραφικό και γι'αυτο δεν μου άρεσε πάρα πολύ!Η πρώτη ταινία μου άρεσε αρκετά και έτσι αποφάσισα να δω και την δεύτερη.Δυστηχώς δεν είχα προσέξει πως ήταν μεταγλωτησμένο στα ελληνικά!Ηταν ένας λόγος παραπάνω να μην μου αρέσει η ταινία...(& απο μόνη της δεν μου άρεσε και πολύ).
Απο τότε δεν έχω πάει να δω καμία άλλη ταινία και δεν έχω διαβάσει άλλο βιβλίο αν και έχω τα 4 πρώτα...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://cinema.forumgreek.com
 
Harry Potter and the Order of the Phoenix (David Yates)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ο κινηματογράφος σε Forum... :: Ταινίες :: Παιδικες-
Μετάβαση σε: