Ο κινηματογράφος σε Forum...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ο κινηματογράφος σε Forum...

Cinema...and others...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 300 (Zack Snyder)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
george23

george23


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ηλικία : 35
Localisation : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 24/05/2007

300 (Zack Snyder) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 300   300 (Zack Snyder) EmptyΣαβ Μάης 26, 2007 12:49 am

Το 300 είναι μια ταινία η οποία στηρίχθηκε στο ομώνυμο graphic novel του Frank Miller. Περιέχει απίστευτα ψηφιακά γραφικά, ( όλα τα τοπία και τα φόντα της ταινίας έχουν φιαχτεί με υπολογιστή), καλή μουσική και ψιλοκαλές ερμηνείες. Θα έλεγε κανείς ότι είναι περισσότερο μια ταινία αφιερωμένη στην ανδρεία και στο θάρρος, παρά η εξιστόριση της μάχης των Θερμοπυλών.Πριν τη δείτε πρέπει να γνωρίζεται ότι είναι εντελώς ανιστόριτη.

Παρόλα αυτά εμένα έγινε μια από της καλύτερές μου ταινίες. ¨Εχει φοβερές σκηνές μάχης (οι οποίες έχουν πολύ αίμα pale ) και τρομερά γραφικά που καθηλώνουν. Το graphic novel 300 κέρδισε πολλά βραβεία γιια το σχέδιο και χρώμα τα οποία φτιάχνουν φοβερή ατμόσφαιρα( σχεδόν όλη η ταινία είναι ηλιοβασίλευμα) και όλα αυτά έχουν μεταφερθεί και στην ταινία.Αξίζει να τη δει κανείς σε κινηματογράφο.
(εγώ πήγα 3 μέρες μετά την πρεμιέρα και βρήκα πολύ δύσκολα θέσεις στην προβολή 11-2 cyclops Very Happy )


Trailer:ΕΔΩ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
harry_2
Forum Modaretor
harry_2


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 36
Localisation : Αργυρούπολη
Registration date : 23/05/2007

300 (Zack Snyder) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 300 (Zack Snyder)   300 (Zack Snyder) EmptyΣαβ Μάης 26, 2007 12:59 am

Το κομικ θελω να το διαβασω σιγουρα μιας και με ενδιαφερουν τα διαφορα κομικς.Την ταινια δεν θα με πειραζε να την εβλεπα και σε dvd!!! Razz Μιας και απο οτι μας ειπες ειναι ανιστορητη και δινει μεγαλυτερη εμφαση στην δραση, στην ανδρεια, κτλ Οποτε αν εχεις καποια ιστοσελιδα να προτεινεις σχετικα με το κομικ θα με ενδιεφερε. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://s4.bitefight.gr/c.php?uid=18830
parisk27
Admin
Admin
parisk27


Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ηλικία : 35
Localisation : Ηλιούπολη
Registration date : 16/05/2007

300 (Zack Snyder) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 300 (Zack Snyder)   300 (Zack Snyder) EmptyΣαβ Μάης 26, 2007 10:59 am

Γεια να σας πω την αληθεια δεν μου αρεσε και πολυ η ταινια!
Απο τεχνικη ηταν μια απο τις καλυτερες...Τα εφε το χρωμα της ταινιας κτλ...
Μπορει να ηταν πολυ κοντα στην αληθινη ιστορια αλλα εκτος απο αυτο η ταινια προσωπικα δεν μου εκανε εντυπωση!!! No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://cinema.forumgreek.com
 
300 (Zack Snyder)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ο κινηματογράφος σε Forum... :: Ταινίες :: Ιστορικες-
Μετάβαση σε: